Divisionsmatch (Boserup, 2018-09-16)

 scorepoint 
Farum OK 382- 308 6 
OK ØST Birkerød 359- 313 4 
Ballerup OK 372- 328 2 
OK Sorø 243- 407 0 

1 : Farum OK - Ballerup OK : 126 - 116
2 : Farum OK - OK Sorø : 136 - 82
3 : Farum OK - OK ØST Birkerød : 120 - 110
4 : Ballerup OK - OK Sorø : 140 - 84
5 : Ballerup OK - OK ØST Birkerød : 116 - 118
6 : OK Sorø - OK ØST Birkerød : 77 - 131

 m1m2m3m4m5m6
H1 (H20, H21, H35)18-1920-1815-2122-1616-2115-23
H2 (H40, H45)15-615-514-714-612-97-13
H3 (H16, H50, H55)13-1116-711-1217-710-146-15
H4 (H60, H65)3-63-64-56-45-55-5
H5 (H70)3-77-26-47-27-32-7
H6 (H14, H16B)10-010-010-00-00-00-0
H7 (H20B, H21B, H35B)4-44-04-46-04-50-6
H8 (H12, H14B, H21C)3-43-43-43-43-44-3
D1 (D20, D21, D35)14-914-98-1611-106-176-17
D2 (D40, D45)14-713-713-711-910-107-11
D3 (D16, D50, D55)12-1114-713-714-913-99-11
D4 (D60, D65)4-54-02-77-03-70-7
D5 (D70)0-70-00-47-07-20-4
D6 (D14, D16B)6-73-109-03-1010-010-0
D7 (D20B, D21B, D35B)5-46-05-26-05-20-2
D8 (D12, D20C, D21C)0-62-61-73-62-75-4
9 (H10, D10, H12B, Begynder)2-32-12-33-13-31-3
Ialt:126-116136-82120-110140-84116-11877-131

Gruppe H1

(H20, H21, H35) - [8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1] + [2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Marius Thrane ØdumOK ØST BirkerødH2100:44:38      
2Søren Thrane ØdumOK ØST BirkerødH2000:48:40    9*  9*9*
3Mikkel LyskjærFarum OKH2000:50:2910*10*7*      
4Kasper IngerslevBallerup OKH2100:57:59      
5Brian Lomholt JensenFarum OKH3500:58:54      
6Anders VejgaardBallerup OKH3500:59:11      
7Asger Habekost NielsenOK ØST BirkerødH3500:59:27      
8Kenneth ThomsenOK SorøH3501:03:37      
9Claus CederbergBallerup OKH3501:07:36      
10Eskil SolvangOK SorøH2001:15:04  6*  6*  5*
11Jan Holdensgaard JørgensenOK SorøH2101:16:25      
12Jacob PetersenBallerup OKH3501:38:30      
13Grzegorz FrassFarum OKH3501:43:35      
14Jesper Munch JespersenOK SorøH3501:48:27      
 Casper Vindegaard SørensenOK ØST BirkerødH21Ej start            
 Malthe GaarsdalFarum OKH21Ej start            
 Frederik E. KroghOK ØST BirkerødH21Fejlst            

Gruppe H2

(H40, H45) - [6, 5, 4, 3, 2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Jesper JensenFarum OKH4500:42:08      
2Jesper DamgaardFarum OKH4000:44:32      
3Rasmus ØdumOK ØST BirkerødH4500:46:47      
4Julian HollingberyFarum OKH4000:50:11      
5Alex OttesenBallerup OKH4500:51:17      
6Carsten Gemmer HanghøjBallerup OKH4500:52:27      
7Kåre SørensenOK SorøH4500:53:38      
8Ronnie HjorthBallerup OKH4000:54:17      
9Morten PlougBallerup OKH4501:02:53            
10Morten Bang NørgaardOK ØST BirkerødH4501:05:45      
11Erik ØhlenschlægerOK ØST BirkerødH4501:08:09      
12Claus Rytter LarsenFarum OKH4501:09:08            
13Flemming MængBallerup OKH4501:11:05            
14Stig MøllerOK SorøH4501:20:35      
 Roland DumongOK ØST BirkerødH40Ej start            
 Mikael SchebyOK SorøH45Ej start            

Gruppe H3

(H16, H50, H55) - [6, 5, 4, 3, 2, 1] + [2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Bjarne ToppOK ØST BirkerødH5500:39:07      
2Helge Lang PedersenFarum OKH5500:40:25      
3Morten EbbensgaardOK ØST BirkerødH5500:43:54      
4Magnus AndersenBallerup OKH1600:44:297*    8*6*  
5Henrik Skov AndersenFarum OKH5000:45:11      
6Lars ThorslundOK ØST BirkerødH5000:45:21      
7Peter Baecker HansenOK ØST BirkerødH5000:47:32            
8Frank RasmussenBallerup OKH5500:47:57      
9Kristian Kærsgaard HansenOK SorøH5000:48:44      
10Jens BentsenOK ØST BirkerødH5500:49:41            
11Stephen Hall ReuschOK ØST BirkerødH5500:50:50            
12Erik Ellegaard SimonsenOK ØST BirkerødH5500:51:58            
13Malte KliemFarum OKH1600:52:043*5*3*      
14Sverre ThuneFarum OKH5500:53:12            
15Lasse Lybek JensenBallerup OKH5500:55:33      
16Gregers JørgensenBallerup OKH5500:56:59            
17Martin MunkOK SorøH5000:57:23      
18Bo ChristoffersenOK SorøH5000:58:54      
19Jens KarlsmoseFarum OKH5500:59:23            
20Jesper AndreasenFarum OKH5000:59:33            
21Gunner SieOK ØST BirkerødH5500:59:41            
22Jens FrandsenOK SorøH5001:07:53            
23Henrik PetersenBallerup OKH5001:14:09            
24Oskar B. FugmannBallerup OKH1601:19:15      1*1*  
25Jan Steen JensenBallerup OKH5501:32:25            
26Vilhelm Hørring RiegelsBallerup OKH1601:40:33            

Gruppe H4

(H60, H65) - [4, 3, 2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Jørgen SkaarupBallerup OKH6000:37:53      
2Knud MadsenOK SorøH6000:43:23      
3Jens KorsholmFarum OKH6000:46:56      
4Jens Peter GundorfOK ØST BirkerødH6000:48:35      
5Thomas ØstergaardOK ØST BirkerødH6000:50:47      
6Michael HjorthBallerup OKH6000:53:12      
7Steen LundOK SorøH6500:54:10      
8Jimmy HoenBallerup OKH6500:55:36            
9Thomas Kragh ChristensenOK ØST BirkerødH6000:56:34            
10Niels AabyeBallerup OKH6000:56:45            
11Jørgen JørgensenOK SorøH6501:05:04            
12Kristen BonnenBallerup OKH6001:09:23            
13Jan JakobsenOK ØST BirkerødH6001:10:26            
14Hans-Ole JensenOK SorøH6001:12:27            
15Hannibal SanderBallerup OKH6001:14:17            
16Svend TantholdtOK ØST BirkerødH6501:35:24            
 Kai Beck-AndersenFarum OKH65Ej start            
 Peter ReinholdtFarum OKH65Ej start            

Gruppe H5

(H70) - [4, 3, 2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Per ChristoffersenBallerup OKH7000:48:07      
2Jan KristoffersenBallerup OKH7000:51:54      
3Ulrik Danneskiold-SamsøeFarum OKH7000:53:56      
4Erik LohseOK ØST BirkerødH7000:55:52      
5Jørgen Lund-HansenFarum OKH7000:58:26      
6Viggo HansenBallerup OKH7001:00:28            
7Per Mogens PetersenOK ØST BirkerødH7001:08:43      
8Lasse SchnackOK ØST BirkerødH7001:10:53            
9Ole RingOK SorøH7001:14:33      
10Govert HeedeBallerup OKH7001:19:42            
11Gunnar TambergBallerup OKH7001:26:05            
12Finn HultengrenBallerup OKH7001:29:22            
13Søren FærchFarum OKH7001:30:19            
 Bendt FrandsenFarum OKH70Fejlst            
 Peter SideniusFarum OKH70Fejlst            

Gruppe H6

(H14, H16B) - [4, 3, 2, 1] + [2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Filip NielsenFarum OKH1400:39:496*6*6*      
2Marius Snedker StorgaardFarum OKH1400:42:034*4*4*      
3Kasper SkyttheFarum OKH16B01:31:38            

Gruppe H7

(H20B, H21B, H35B) - [2, 2, 2, 1, 1, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Klaus NielsenFarum OKH35B00:40:29      
2Per Windfeld-HansenOK ØST BirkerødH35B00:41:47      
3Frederik Beck-AndersenFarum OKH21B00:43:09      
4Martin HjorthBallerup OKH35B00:44:10      
5Jacob MeldgaardOK ØST BirkerødH20B00:44:38      
6Claus Holm MillerOK ØST BirkerødH35B00:46:32      
7Jesper Andreas TågholtBallerup OKH35B01:19:34      
8Karsten Hørring RiegelsBallerup OKH35B01:25:03      
 Kristian IpsenFarum OKH35BEj start            
 Poul GregersenBallerup OKH35BEj start            
 Jens Birch NielsenFarum OKH35BFejlst            

Gruppe H8

(H12, H14B, H21C) - [2, 2, 1, 1] + [2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Sten VesterliBallerup OKH21C00:26:03      
2Mads Ottar JespersenOK SorøH1200:26:06  4*  4*  4*
3Tobias Holm MillerOK ØST BirkerødH1200:34:07    4*  4*3*
4Asbjørn Gemmer HanghøjBallerup OKH14B00:37:41      
5Mads Røngaard JørgensenFarum OKH1200:43:573*3*3*      
 Jonas EbbensgaardOK ØST BirkerødH14BEj start            
 Eskild Gemmer HanghøjBallerup OKH14BFejlst            
 Svend Aage Lomholt JensenFarum OKH21CFejlst            
 Jes Henrik SteenOK ØST BirkerødH21CEj slut            

Gruppe D1

(D20, D21, D35) - [6, 5, 4, 3, 2, 1] + [2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Miri Thrane ØdumOK ØST BirkerødD2100:42:25      
2Masha SemakFarum OKD2100:45:31      
3Marie Erskov KroghOK ØST BirkerødD2000:55:46    6*  7*7*
4Pernille SommerOK ØST BirkerødD3500:58:59      
5Sandra Damgaard BodilsenFarum OKD3501:04:57      
6Diana CederbergBallerup OKD3501:06:46      
7Emma Bloch FrandsenOK SorøD2001:09:56  6*  7*  4*
8Karoline Saxtorph SchulzBallerup OKD2001:10:195*    5*3*  
9Amalie Ellegaard SeverinsenOK ØST BirkerødD2001:19:06    1*      
10Anne Bloch FrandsenOK SorøD3501:19:14      
11Helena Isabel Mora-JensenFarum OKD3501:20:05      
12Marta KliemFarum OKD2001:41:261*1*        
 Freja KliemFarum OKD20Ej start            
 Signe Hartvig PetersenOK ØST BirkerødD35Ej start            

Gruppe D2

(D40, D45) - [6, 5, 4, 3, 2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Bodil Karlsmose KliemFarum OKD4500:51:46      
2Christina SnedkerFarum OKD4000:55:06      
3Katja BrunstedtOK ØST BirkerødD4000:58:15      
4Maria Krog SchulzBallerup OKD4501:03:58      
5Mette Rønning SteffensenOK ØST BirkerødD4501:06:57      
6Nina OkkelsOK SorøD4501:08:19      
7Tine Friis SchebyOK SorøD4001:12:12      
8Karin Lomholt FinnemannFarum OKD4501:21:30      
9Vibeke Warberg RohdeBallerup OKD4001:29:46      
10Maiken AndersenBallerup OKD4501:56:56      
 Charlotte ThraneOK ØST BirkerødD45Ej start            

Gruppe D3

(D16, D50, D55) - [6, 5, 4, 3, 2, 1] + [2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Annette BondeBallerup OKD5500:48:22      
2Charlotte Højsgaard ThuneFarum OKD5000:49:24      
3Lise Djurhuus IpsenFarum OKD5000:51:07      
4Karen JensenOK ØST BirkerødD5500:56:03      
5Birgitte Erskov HallandOK ØST BirkerødD5500:58:28      
6Merete KleistOK SorøD5001:06:24      
7Mette Hørlyk FriisFarum OKD5001:07:24      
8Charlotte GrauertBallerup OKD5501:13:36      
9Birgitte SkyttheFarum OKD5001:17:27            
10Tine DemandtOK SorøD5501:28:01      
11Ida Warberg PlougBallerup OKD1601:30:533*    4*4*  
12Marianne DahlOK SorøD5501:58:53      
 Cecilie Spendrup PetersenBallerup OKD16Ej start            
 Anette HolmFarum OKD55Ej start            
 Søs Munch HansenOK SorøD55Ej start            
 Susanne VestergaardOK ØST BirkerødD50Fejlst            
 Anne Skov NielsenBallerup OKD55Fejlst            
 Gitte GrauertBallerup OKD55Ej slut            

Gruppe D4

(D60, D65) - [4, 3, 2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Tove Sonne AndersenOK ØST BirkerødD6000:44:51      
2Janet BentzenOK ØST BirkerødD6500:45:40      
3Annlou HusenFarum OKD6000:54:48      
4Ellen Kühn JensenBallerup OKD6001:00:16      
5Kirsten Nymann PetersenOK ØST BirkerødD6501:02:48            
6Hanne FrostBallerup OKD6001:04:53      
7Liselotte AndersenBallerup OKD6501:14:59            
8Bodil M. MortensenBallerup OKD6501:30:48            

Gruppe D5

(D70) - [4, 3, 2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Kirsten TruelsenBallerup OKD7001:02:45      
2Susan TambergBallerup OKD7001:21:10      
3Lisbeth JensenBallerup OKD7001:30:46            
4Inge JosiasenOK ØST BirkerødD7001:46:58      
5Anne HultengrenBallerup OKD7002:00:52            

Gruppe D6

(D14, D16B) - [4, 3, 2, 1] + [2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Sofie Okkels JensenOK SorøD1400:34:44  6*  6*  6*
2Clara Friis SchebyOK SorøD1400:37:56  4*  4*  4*
3Thea HoffmannOK SorøD1400:45:21            
4Alma Olivia Hørring RiegelsBallerup OKD1400:52:156*    6*  
5Rebekka Husen HollingberyFarum OKD1400:53:594*6*      
6Hannah NielsenFarum OKD16B01:09:35      
7Astrid RasmussenBallerup OKD1401:10:13    4*  
8Sofie Fakir OlsenBallerup OKD1401:18:29            

Gruppe D7

(D20B, D21B, D35B) - [2, 2, 2, 1, 1, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Maj Weise ChristiansenBallerup OKD35B00:32:37      
2Ida Vedel LangeFarum OKD35B00:39:12      
3Lea SkyttheFarum OKD20B00:39:15      
4Trine HershøjBallerup OKD35B00:50:27      
5Anne Marie ToppOK ØST BirkerødD35B00:51:37      
6Mette SideniusFarum OKD35B01:06:01      
7Mette Hvene RasmussenBallerup OKD35B01:11:18      
8Ulla RosenbergFarum OKD35B01:18:54            
 Marianne PetersenOK ØST BirkerødD35BFejlst            

Gruppe D8

(D12, D20C, D21C) - [2, 2, 1, 1] + [2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Alma Okkels JensenOK SorøD1200:24:40  4*  4*  4*
2Kamma Aglund AndersenOK ØST BirkerødD1200:25:00    4*  4*3*
3Miri Brunstedt NørgaardOK ØST BirkerødD1200:26:45    3*  3*
4Rikke SøndergaardBallerup OKD21C00:28:13      
5Mette Lyskjær JensenFarum OKD21C00:32:50        
6Cecilie VitoftFarum OKD21C00:34:24            
7Marianne GundelBallerup OKD21C00:37:46            
8Iris MøllerOK SorøD1200:45:15  2*  2*  
9Inge K. KristoffersenBallerup OKD21C00:46:08            
10Freja Brunn FugmannBallerup OKD1200:54:574*      
11Tina OttesenBallerup OKD21C01:09:02            
12Katrine NielsenFarum OKD21C01:25:30            
 Emilie Koch HolmstrupOK ØST BirkerødD12Ej start            

Gruppe 9

(H10, D10, H12B, Begynder) - [1, 1, 1, 1, 1, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Camille Friis SchebyOK SorøD1000:17:37      
2Caroline Koch HolmstrupOK ØST BirkerødD1000:22:34      
3Rune CederbergBallerup OKBegynder00:23:42      
4Jens AndreasenFarum OKBegynder00:23:58      
5Jonathan Vejgaard AndersenBallerup OKBegynder00:25:18      
6Linea Vedel LangeFarum OKBegynder00:26:04      
7Emil Holm MillerOK ØST BirkerødH1000:27:29      
8Noah HjorthBallerup OKBegynder00:29:40      
9Kasper Koch HansenOK ØST BirkerødH1000:29:54      
10Amanda Hershøj-HjorthBallerup OKBegynder00:30:19            
11Andrea Hershøj-HjorthBallerup OKBegynder00:30:33            
12Agnes Habekost NielsenOK ØST BirkerødBegynder00:30:35            
13Viktor Aglund AndersenOK ØST BirkerødH1000:50:01            
 Anna Habekost NielsenOK ØST BirkerødD10Ej start            
 Stian HoffmannOK SorøH12BEj start            
 Esben AndersenBallerup OKBegynderEj start            
 Silas HoffmannOK SorøBegynderEj start            
 Thomas Gerardo Hansen PetersenOK ØST BirkerødBegynderEj start