Kalender

Februar
4/2
VTRHarrestedHarrested Skovvej
Start 10:00->11:00
HG
11/2
VTR - instruktionVemmetofteVesterskovvej, Faxe
Start 10:00->11:00
Køge
18/2
VTR - instruktionSlagelse SkoveneAskvej
Start 10:00->11:00
Sorø
18/2
Stevns-træningsløb BoelskovBarupvej 29
Start 9:00->10:00
Stevns-O
25/2
VTR - indbydelseHydeskov & Flintinge ByskovByskovvej 2
Start 10:00->11:00
O-63
25/2
Stevns-træningsløb Lellinge skovenOverdrevsvejen
Start 9:00->10:00
Stevns-O
Marts
4/3
I troldens fodsporNæstvedHerlufsholm Alle 227A
Start 10:00
HG
4/3
Stevns-træningsløb GanneskovJørslevvej
Start 9:00->10:00
Stevns-O
11/3
VTR-afslutningsløbVintersbølle SkovKulsbjerg Skole, Nyråd Afdeling
Start 10:00->11:00
O-63
17/3
TekniklørdagSønderskov MidtSyd for Næstvedvej
10:00->15:00
Sorø/HG
18/3
Stevns-træningsløb MaglebuskovP-plads ved stranden
Start 9:00->10:00
Stevns-O
25/3
Stevns-træningsløb Sparresholm skovSparresholmvej
Start 9:00->10:00
Stevns-O
April
3/4
TirsdagstræningHerlufsholmSlagelsevej
Start 17:45->18:30
HG
7/4
OprydningStenskoven-
Start 9:00
HG
10/4
TirsdagstræningStenskovenGulerødshuset
Start 17:45->18:30
HG (Sorø kommer)
15/4
Stevns-træningsløb Kongeskov?
Start 9:30
Stevns-O
17/4
TirsdagstræningHerlufsholmPinet
Start 17:45->18:30
HG
3/4
TirsdagstræningGlumsøSkullerupvej
Start 17:45->18:30
HG(Sorø kommer)
Maj
1/5
Tirsdagstræning - SprintLille NæstvedRådsmandshaven
Start 17:45->18:30
HG
8/5
Tirsdagstræning - SprintHoldsted-ØverupHandelsskolen Holdsted
Start 17:45->18:30
HG
15/5
TirsdagstræningSorø?
Start
Sorø fælleskørsel
19-20/5
TeknikweekendOlofström, Blekinge
-
Sorø/HG
21/5
PinseløbVesterlyngP-plads ved vandet
Start 10:00
HG
29/5
TirsdagstræningSorø?
Start
Sorø fælleskørsel
Juni
5/6
Tirsdagstræning RønnebækBetonvejen
Start 17:45->18:30
HG
12/6
Tirsdagstræning Fruens PlantageNy Præstøvej 304
Start 17:45->18:30
HG
17/6
Tirsdagstræning Sjølundssletten/HovedmosenP ved åsen
Start 17:45->18:30
HG
24/6
- KulsbjergSnergården
Start 9:30
HJV
Juli
7-13/7
WMOC i DanmarkThisvilde og København -

-
13-15/7
Halland 3-dage - indbydelseVed Halmstad -

-
August
14/8
Tirsdagstræning StenskovenBrændeskuret
Start 17:45->18:30
HG
21/8
TirsdagstræningHerlufsholmSlagelsevej
Start 17:45->18:30
HG
28/8
TirsdagstræningStenskovenGulerodshuset
Start 17:45->18:30
HG (Sorø kommer)
September
4/9
TirsdagstræningHerlufsholmKlubhuset
Start 17:45->18:30
HG
11/9
TirsdagstræningFruens PlantageNy Præstøvej 304
Start 17:45->18:30
HG (sorø kommer)
18/9
Tirsdagstræning??
?
Sorø
25/9
Tirsdagstræning??
?
Sorø
30/9
Trail På KlintenMøns KlintLiselund
10:00
HG
Oktober
2/10
NatløbHerlufsholmKlubhuset
Start 19:00->19:30
HG
7/10
E-løbetNæstvedHG stadion
Start 11:00
-
November
18/11
Klubmesterskabet--
Start 11:00
-
December
18/12
JuleløbetRådmandshavenKlubhuset
Start 13:00
HG


Webmaster: Anders Knudsen :: Copyright © Herlufsholm OK 2012 :: Opdateret d. 16.2.2018